GudriemBerniem.lv

Kādas Ziemassvētku dāvanas izvēlēties bērniem

Nebūs noslēpums, ka dāvanas savam bērnam vai citu bērniem var ļoti atšķirties. Savam bērnam mēs nereti esam gatavi atļauties iegādāties par lielāku samaksu, jo ne reizi vien ir vienošanās, ja tu izdarīsi …., tad tev Ziemassvētkos būs lielais Konstruktors vai kāda cita iespaidīga dāvana. Kā arī tāpēc, ka mēs savus bērnus ļoti mīlam un vēlamies iepriecināt. Citiem bērniem pie kā ejam ciemos, tas ir kā simbolisks žests un patīkamu emociju sniegšana, tāpēc vairmā gadījumu mēs nepērkam dāvanas 100 Eur vērtībā.

            Būtiski ir izprast bērna vecuma īpatnības un attīstības posmu, tāpēc interneta veikali bieži sadala rotaļlietas jau pa vecuma posmiem, to skaitā arī  www.Gudriemberniem.lv , lai pircējam būtu vienkāršāk izvēlēties dāvanu, ja iet ciemos, piemēram pie divgadīga bērna. Ja pašam nav bērni vai tie jau ir izauguši, izvēlēties dāvanu mazam bērnam var būt visai izaicinoši. Tā nedrīkst apdaudēt bērna veselību (asas malas, sīkas detaļas), bet tai pat laikā, jābūt tādai, ar kuru bērns jau spēj spēlēties un tas veicina attīstību.

Tāpēc mēs nāksim jums palīgā un ieteiksim dažas attīstošās rotaļlietas, ko izvēlēties dāvanā katram vecuma posmam:

1-2 gadi

Kā jau minēju, šim vecuma posmam, ļoti svarīgi ir ievērot, lai dāvana bērnam ir droša. Vislabāk pirms pirkšanas pajautāt bērna vecākiem, vai šī dāvana būs atbilstoša viņa mazajam, jo šajā vecuma posmā attīstība ir ļoti atšķirīga. Ir bērni, kas 1 gada vecumā jau runā un stabili iet, bet cits vēl tikai rāpo. Šim vecuma posmam vēl ir viena nianse, kas jāņem vērā- viņi nepārtraukti redz un mācās ik uz soli, tāpēc rotaļlietai nav obligāti jābūt tādai, ko bērns nekad nav redzējis vai ar ko nekad nav spēlējies, bērniņš būs priecīgs arī par mantiņu, kura ir līdziga jau esošajai. Tas pat būs pozitīvi, jo bērns ieraugot jau zinās, ko ar to darīt, viņam būs vēlme parādīt vecākiem “Redzi mammu/tēti, es jau protu pats spēlēties, es saprotu, kas ar šo rotaļlietu jādara”. Tas ļoti cels bērna pašapziņu un drošības sajūtu šajā pasaulē.

Mūzikas instrumenti bērniem patīk pašiem kaut ko radīt un vērot apkārtējo reakciju, tāpēc izvēloties mūzikas instrumentu kā dāvanu, būs grūti nokļūdīties. Bērns rada skaņu uz, kuru mums ir jāreaģē (esam pacietīgi):

https://gudriemberniem.lv/product-category/muzikas-instrumenti

Formiņu šķirotājs- Šajā vecumā tas attīstīs pirkstu koordināciju, likumsakarību izpratni, dažadu krāsu un formu iepazīšanu, pacietību un pašapziņu, ka izdevās ielikt klucīti pareizajā formiņā.

https://gudriemberniem.lv/product-category/attistosas-rotallietas/forminu-skirotaji/?filter_vecums=1-2-gadi

Velkamās rotaļlietas- Svarīgi, ka bērns atkal ir darītājs nevis novērotājs. Šo principu ir ļoti svarīgi ievērot, jo bērni šajā vecumā pamatā mācās darot nevis tikai klausoties un skatoties. Ar velkamo rotaļlietu bērns apgūst telpisko izjūtu, kad ir jāpagriežas, lai rotaļlieta nesasistos. Ar to var izstaigāt visu istabu, pagalmu. Tā var veicināt vēlmi staigāt. Vēl šī rotaļlieta var veikt sociālo funkciju, ja jums mājās ir suns, tad bērns var mācīties, kā kopā ar sunīti staigāt, ka par to ir jārūpējas.

https://gudriemberniem.lv/product-category/bernu-rotallietas/velkamas-rotallietas/?filter_vecums=1-2-gadi

Nākamajā rakstā aprakstīsim 3-5 gadīgiem bērniem vispiemērotākas dāvanas Ziemassvētkos.

LatvianEnglishRussian